طراحی شخصیت چیست و طراحان شخصیت چگونه آنها را ایجاد می کنند؟

طراحی شخصیت چیست و طراحان شخصیت چگونه آنها را ایجاد می کنند؟

فهرست مطالب

شخصیت ابزاری است که به شما کمک می کند داستان خود را بگویید. طراحان شخصیت به سختی کار می کنند تا شخصیت های بزرگ را به یاد ماندنی کنند. یک شخصیت خوب طراحی شده یک تأثیر ماندگار بر مخاطب ایجاد می کند ، خواه شخصیت از تلویزیون ، بازی ویدیویی یا فیلم باشد. قهرمان داستان باید شخصیتی منحصر به فرد داشته باشد که از نظر بصری نیز جذاب باشد، این باعث می شود مخاطب ارتباط برقرار کند. طراحی شخصیت یک فرایند پیچیده است و فضای کافی برای رشد دارد. تمرکز هر قطعه هنری بر روی آماده سازی با تکنیک های منحصر به فرد در ذهن است، از شکل گرفته تا شخصیت ، سپس احساسات، داستان پسین، رنگ ها و نگرش.

هر هنرمندی سبک خاص خود را دارد، اما توانایی ساخت و شکستن قالب های مختلف از طرح ها نشان دهنده کار یک طراح شخصیت خوب است. سازگاری با ترکیب شدن در سبک های مختلف کاری، که به رشد یک هنرمند کمک می کند، ضروری است..

فرآیند طراحی و خلق شخصیت چیست؟

1. بر ایده موضوع خود تمرکز کنید

شما ممکن است فکر کنید که فقط با خواندن توضیحات درباره موضوع خود شناخت کافی دارید. اما این درست. اگر جنبه تحقیق در خلق شخصیت را امتحان کنید و از آن غفلت نکنید، نتیجه آن به خوبی درکار شما منعکس می شود.

تمرکز باید روی یادگیری هر جنبه از شخصیت باشد. با زمان بیشتری که برای یادگیری این موضوع سرمایه گذاری می کنید کیفیت طراحی شما بهبود می یابد. از عجله پرهیز کنید و در عوض استقامت داشته باشید ، زیرا با ادامه کار طراحی، در نهایت بهتر می شود.

2. شخصیت

وقتی می گوییم شخصیت، فقط توصیف جنبه های جسمی مانند سن ، شغل، جنسیت و ساختار بدن آنها نیست. اما تمرکز اصلی باید بر جنبه های روانشناختی شخصیت های شما مانند خلق و خوی، شخصیت و ویژگی های انگیزشی آنها باشد. برای به دست آوردن کامل طراحی، شما نمی توانید فقط روی جنبه های فیزیکی تمرکز کنی ، بلکه از نظر شخصیت ها به وضعیت نگاه کنید.

پس از اتمام طراحی خود، شخصی را به بازخورد طرح دعوت کنید و طرح را به او نگویید. درعوض، باید از آنها بخواهید که بگویند چه احساساتی منعکس کننده شخصیت است. به این ترتیب، خواهید فهمید که آیا توصیفات کارنامه ای را که به شما داده شده ملاقات کرده اید یا خیر.

شما باید آگاهانه، احساسات و شخصیت هر قطعه ای را که می خواهید ایجاد کنید درک کنید. باید روی شخصیت شخصیت تمرکز کنید. در غیر این صورت، شما وقت زیادی را هدر خواهید داد، و طراحی شخصیت کامل نخواهد شد.

خود را به چالش بکشید تا احساسات را در شخصیت خود درست کنید. این کمک می کند تا محدودیت های شما را تسخیر کند و در عوض شما را در زمینه خود پیشرفت می دهد. روی داستان تمرکز کنید تا بفهمید که چگونه موضوع به وجود آمده است، نه احساسات عام در حال حاضر.

وقتی اولویت خود را برای درک اینکه شخصیت شما از کجا آمده است، و اینکه آیا آنها با رویدادهای تغییر دهنده زندگی روبرو شده اند، به تحکیم زمینه ای که می خواهید ارائه دهید کمک می کند. همه این عوامل به شما کمک می کنند لباس، احساسات و زبان بدن را برای شخصیت مشخص کنید.

طراحی شخصیت چیست و طراحان شخصیت چگونه آنها را ایجاد می کنند؟

3. یک سیلوئت خوب

سیلوئت یک شکل سیاه است، که رئوس مطالب شخصیت شماست. مهم است که اطمینان حاصل شود که شبح شما قابل خواندن است، صرف نظر از اینکه یک طرح ساده و اساسی است یا یک تصویر بسیار پیچیده.

هنگامی که می خواهید یک شبح ایجاد کنید، ابتدا باید درک کنید که چگونه وضعیت آنها می تواند به شما در تأکید بر احساسات شخصیت کمک کند. اطمینان حاصل کنید که اندام ها با هم تداخل ندارند و از هم جدا هستند. اگر زمانی وجود دارد که از وضعیت شخصیت راضی نیستید، اولین رویکرد شما باید نگاه کردن به شبح خود باشد.

شما باید طراحی را به گونه ای ایجاد کنید که به شما اجازه دهد شخصیت ها، عملکرد، لباس، جنسیت و سن را منعکس کنید. شما باید این موارد را در غیاب رنگ، نور، جزئیات ویژگی های یک فرد یا سایه منتقل کنید. ممکن است ایجاد اشکال کاملاً متمایز گاهی غیرممکن باشد، اما هدف شما باید ایجاد ژست های کلیدی باشد که داستان شما را روایت کند.

در پایان، شما باید طرحی را ایجاد کنید که نیازی به توضیح ندارد زیرا از طریق تصویر شما منتقل می شود. شما باید بتوانید ژست را حس کنید و بر این اساس خلاقیت خود را برای ایجاد طرحی که بتواند داستان را به روشی موثر بازگو کند، تحت فشار قرار دهید.

4. وضعیت قرارگیری بدن

ماهیت شخصیت از ژست های آنها مشخص می شود که شخصیت آنها را به نمایش می گذارد. برای درست کردن ژست ها ، باید ماهیت شخصیت را به خوبی بشناسید. به عنوان مثال، شخصیت های بیش فعال، ژست های وحشی، گویا و جسورانه دارند.

حتی وقتی شخصیتی بی حرکت ایستاده است، آنها شکلی از بیان دارند، ایجاد وضعیت صحیح نشان دهنده شخصیت آنهاست. هنگام طراحی ژست، شما باید زوایای مختلف را قبل از نهایی کردن در یکی امتحان کنید. ژستی را انتخاب کنید که هر شخصی بتواند آن را بکشد و از هر زاویه مختلف به یک شکل به نظر برسد.

5. نقش رنگ انتخاب

رنگ مناسب برای به نمایش گذاشتن شخصیت شخصیت ضروری است. به عنوان مثال، سوژه ای پرماجرا و مخاطره پذیر با قرمز نشان داده می شود، در حالی که شخصیتی آرام، همدل و مراقب می تواند با رنگ آبی نشان داده شود این امر به برقراری ارتباط با مخاطب کمک می کند. هنگام انتخاب پالت، باید اطمینان حاصل کنید که بین رنگ های انتخاب شده تضاد وجود دارد. همانطور که شروع به ایجاد یک پالت می کنید، با رنگ های اصلی (آبی، زرد و قرمز) شروع کنید، سپس بر روی رنگ های ثانویه و سوم تمرکز کنید. همچنین برای شما ضروری است که رابطه ای که بین رنگ های مختلف وجود دارد را درک کنید زیرا به حفظ تعادل کمک می کند. زیاد رنگ نگذارید ، زیرا باعث حواس پرتی بینندگان می شود. برخی از شخصیت های مشهور مانند وینی پو، اسکوبی دو، دکستر و دونالد داک رنگ بسیار کمی بر روی آنها استفاده شده است. هر رنگ در طراحی شخصیت معنای متفاوتی دارد. به طور کلی، رنگ های تیره شخصیت های شیطانی را به تصویر می کشند، در حالی که افراد خوب با رنگ های روشن ارتباط دارند.

طراحی شخصیت چیست و طراحان شخصیت چگونه آنها را ایجاد می کنند؟

6. نگرش و لوازم جانبی

به تصویر کشیدن شخصیت در قالب صحیح نگرش مهم است. همیشه باید عنصری از حقیقت شخصی شخصیت وجود داشته باشد تا مخاطب بتواند با شرایط ارتباط برقرار کند. اهمیت لوازم جانبی همچنین به هنرمند کمک می کند تا نگرش شخصیت را نشان دهد. تعادل باید بسیار دقیق انجام شود، زیرا آنها می توانند مکمل یکدیگر باشند. همچنین باید تمرکز مناسبی بر پس زمینه شخصیت داشته باشد. اگر شخصیتی به یک محیط فقیر تعلق داشته باشد، در این صورت احتمالاً هنرمند شخصیت را از لباس های نامرتب وادار خواهد کرد. از طرف دیگر، اگر شخصیتی از نژاد ثروتمندی باشد ، ممکن است مقدار مناسبی از جواهرات را به دست داشته باشد. شروع به تصویر کشیدن نگرش صحیح شخصیت بسیار مهم است. این نگرش باید به گونه ای نشان داده شود که بتواند شخصیت شخصیت را به شکلی رسا و قابل بیان انتقال دهد. این لباس همچنین به نشان دادن شخصیت و خلق و خوی آنها کمک می کند ، در حالی که شخصیت ها همچنین به خاطر لوازم جانبی شان به خاطر سپرده شده اند. به عنوان مثال، شلوار مربع باب اسفنجی و سپس شنل بلند السا از فروزن.

7. اشکال

شخصیت ها باید حتی از روی اشکال قابل تشخیص باشند، بنابراین مهم است که آنها هیجان انگیز باشند. شما می توانید با اشکال آزمایش کنید. هنرمندان معمولاً از شکل های صاف و گرد برای شخصیت های دوستانه استفاده می کنند در حالی که می توان از زاویه های تیز برای شخصیت حساس استفاده کرد. تمرکز باید در ایجاد اشکال ساده باشد و آنها باید قابل تشخیص باشند.

8. مخاطب

همانطور که شخصیت را خلق می کنید ، باید در مورد مخاطب خود فکر کنید. اگر مخاطبان شما کودک هستند، پس طراحی های شما باید حول رنگ های اصلی و شکل های اصلی باشد. شما باید ویژگی های اصلی شخصیت ها و شخصیت آنها را تجزیه کنید ، که این امر به شما کمک می کند تا طرح ها را بیشتر کنید. اگر شخصیت شما بزرگ و عضلانی است ، عضلات بزرگ آنها را برجسته کنید، به برجستگی شخصیت کمک می کند.

شما باید درک کنید که چگونه شخصیت های خود را منحصر به فرد کنید ، مخاطبان خود را به خط داستانی جذب کنید. اگر بتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید بیش از این قادر خواهید بود شخصیت ایده آلی ایجاد کنید که آنها از تماشای آن هیجان زده شوند.

9. ساده نگه دارید

حتی اگر کل طراحی شخصیت پیچیده باشد، اما باید اطمینان حاصل کنید که هر یک از آنها می توانند به طور موثر هر قسمت از کار را خراب کنند. بدیهی است که وقتی این قطعه هنری را خلق می کنید، یکسری آزمون و خطا وجود دارد، اما همین که آن را ارائه کردید، طراحی باید برای مخاطب ساده به نظر برسد.

شخصیت باید حتی برای یک کودک نوپا نیز قابل خواندن و توسعه باشد. اطمینان حاصل کنید که از الگوهای بسیار مفصل پرهیز می کنید زیرا نسخه برداری آن دشوار است.

10. در تعریف ویژگی ها اغراق کنید

مهم نیست که این شخصیت ممکن است چه چیزی را به تصویر بکشد، اما شما باید در ویژگی هایی که آنها را تعریف می کند اغراق کنید. استفاده از این تکنیک در انیمیشن پوچ به نظر نمی رسد و شما این آزادی را دارید که با نشان دادن احساسات اغراق آمیز ، کارها را تحت فشار قرار دهید. به عنوان مثال، نقش جانی براوو به عنوان یک شخصیت جذاب و پرانرژی نشان داده می شود. از این رو، آن عضلات بزرگ و عینک آفتابی را به او دادند.

11. شخصیت را منحصر به فرد نگه دارید!

شما باید بر ایجاد یک شخصیت منحصر به فرد تمرکز کنید. با این اوصاف، به اندازه چشم شخصیت، شکل بینی، گردن، وضعیت بدن، قد، اندام و گوش آنها تمرکز کنید تا طرحی مناسب و منحصر به فرد برای مخاطب ایجاد کنید.

ما به شما توصیه نمی کنیم که بر لوازم جانبی، مو یا لباس آنها تمرکز کنید زیرا چنین روندی می تواند با گذشت زمان تغییر کند. اما این ویژگی های اصلی شخصیت است که باید بر روی آن تمرکز کنید، زیرا این امر به شما کمک می کند تا شکل بدن آنها را شخصی کنید.

نکته پایانی: هر داستان فقط زمانی کامل می شود که شخصیت های آن قوی باشند و همچنان به سمت هدف خاصی حرکت کنند. از این راهنما برای ایجاد طراحی جدید و جذاب شخصیت خود استفاده کنید.

لذت مطالعه این مقاله را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

Telegram
Email
Twitter
WhatsApp
Facebook

مقاله های مرتبط دیگر:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقاشی دیجیتال استاد مرتضی شهریاری

برای دانلود هدیه بر روی دکمه بالا کلیک کنید.

Untitled-1

سلام. به سایت نقاشی دیجیتال خوش اومدین.

به مناسبت نوروز 1400 ♥مینی دوره هدیه♥ ما رو دریافت کنید 

برای دریافت (مینی دوره آموزشی) ایمیلتون رو وارد کنید.